Založ si blog

Aký bol život s acne vulgaris

Najrpv si ujasníme čo je to acne vulgaris. Je to tá najhoršia a najobľudnejšia forma klasického akné ak to mám zhrnúť v krátkosti. Začalo to v mojích 11tich rokoch. Mal som to najprv na tvári. V tej dobe som si povedal, no čo obyčajné vyrážky. Potom v mojích 12tich rokoch, v máji 2016 sa to začalo veľmi zhoršovať. Mal som to po celom krku (krkom som už pomaly nevedel hýbať), po chrbáte a po hrudi. Mal som to v takom zlom stave že jedného dňa ma rodičia zobrali urýchlene ku kožnej doktorke. Doktorka zhodnotila že si mám ísť poležať na kožné oddelenie, konkrétne na Bratislavských Kramároch. Bol som tam jeden týždeň. Stav sa o trochu zlepšil ale nevedeli sme čo ďalej. Síce nám predpísala nejaké mastičky ale to len potlačovalo. Potom som prišiel z nápadom že by som mohol absolvovať trojtýždňový kúpeľný pobyt v Smrdákoch. Bol som tam trikrát, prvý krát v roku 2016, druhý krát v roku 2017 a tretí a posledný krát v roku 2019. Musím povedať že mi to veľmi pomohlo, zlepšilo mi to môj stav. Po vyrážkach ostali len jazvy. Ak mám zhodnotiť život s týmto postihnutím kože tak bol veľmi ťažký. Nemohol som jesť hnedú čokoládu, iba bielu. Nemohol som jesť a piť celkovo všetko čo obsahuje cukor. Musel som byť opatrný na vodných šmykľavkách aby ma nikto nezrazil ako napríklad na kúpalisku na Tehelnom poli ma zrazilo jedno dieťa a všetko mi to začalo krvácať a nemohol som si ďalej užívať zábavu na kúpalisku dokým sa to nedalo ako tak dokopy. Ale som rád že som z toho už vyše tri roky vonku, pomohla mi hľavne moja pozitívna energia a moja chuť do života. Ak bojujete s podobným problémom, nebojte sa mi zdôveriť. Ukážem vám smer kam ísť a pomôžem vám.

Instagram: @janwilliamcervenka

jednosmerná električka, obojsmerná električka, DPB, Dopravný podnik Bratislava, MHD, Bratislava

Vodiči DPB sa cez víkend môžu dať zaočkovať proti COVID-19

26.02.2021 21:02

Očkovanie pre zamestnancov kritickej infraštruktúry z radov DPB zariadil dopravný podnik v spolupráci s Ministerstvom dopravy.

Džamál Chášukdží

Vraždu Chášukdžího schválil saudskoarabský princ, tvrdia americké tajné služby

26.02.2021 19:37, aktualizované: 21:33

Washington avizoval, že ešte v piatok oznámi opatrenia súvisiace s kauzou zavraždeného novinára.

Joe Biden

Biden: USA nikdy neuznajú anexiu Krymu Ruskom

26.02.2021 19:30

Rusko zabralo územie Krymského polostrova vo februári 2014 a nasledujúci mesiac ho po spornom referende, ktoré Ukrajina ani Západ neuznali, pričlenilo k svojmu územiu.

Gröhling

Gröhling: Očkovať sa môžu už i nepedagogickí a odborní zamestnanci do 55 rokov

26.02.2021 18:27

Na dni 27. februára až 5. marca sú voľné termíny v očkovacích centrách vo viacerých lokalitách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 893x
Priemerná čítanosť článkov: 893x

Autor blogu

Kategórie

Archív